097906
KCM-51-V
Counter
Electromechanical summator, 5 decade devices, Counter frequency 10 Hz, Manual reset, Power supply 230 V ACfa
| MTTFd: | 2400 a |
| Mission Time (TM): | 20 a |
| Diagnostic Coverage (DC): | 0 % |
| Type: | digital display |
| Number of digits: | 5 |
| Display value: | digit height 4 mm |
| Reset: | manually |
| Operating voltage: | 230 V AC |
| Power consumption: | 1.3 VA |
| Pulse length/pulse interval: | 50 ms / 50 ms |
| Counting frequency: | 10 Hz |
| Ambient temperature: | -10 ... 50 °C (14 ... 122 °F) |
| Storage temperature: | -40 ... 90 °C (-40 ... 194 °F) |
| Relative humidity: | ≤ 80 % (noncondensing) |
| Connection: | flexible leads AWG 22 150 mm long |
| Mass: | 48 g |
| Dimensions: | 48 mm x 24 mm x 59 mm |
| Mounting: | latch fastener |
| Life span: | > 50 x 106 pulses |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | DE |
| EAN: | |
| Waga: | 0,00 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |