050631
U-G2FF
AS-Interface module mounting base
AS-Interface module mounting base for connection to flat cable (AS-Interface and external auxiliary power)fa. The base U-G1PP allows to connect slaves with additional supply (EEMS) to ASInterface. It has one connection type to AS-Interface and an other to the auxiliary power, which are not interconnected. The cable bushings are designed for round cables, they can be connected by screw terminals.
| Ambient temperature: | -25 ... 60 °C (-13 ... 140 °F) |
| Storage temperature: | -25 ... 85 °C (-13 ... 185 °F) |
| Degree of protection: | IP67 according to EN 60529 (only in connection with module or cover) |
| Connection: | AS-Interface flat cable |
| Material: Housing: | PBT |
| Dimensions: | about 80, 45, 34 mm (L, W, H) |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | HU |
| EAN: | |
| Waga: | 0,00 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |