040923
VAZ-FK-R-YE
AS-Interface flat cable
AS-Interface flat cablefa
| UL File Number: | E130266 |
| Nominal voltage: | 300 V |
| Current loading capacity: | According to DIN VDE 0298 Part 4, Table 6, Column 4 |
| Conductor temperature: | Operating mode: 90 °C (363 K) Short-circuit: 200 °C (473 K) |
| Ambient temperature: | -40 ... 85 °C (-40 ... 185 °F) at standstill, -25 ... 85 °C (-13 ... 185 °F) in motion |
| Core cross-section: | Copper tin-plated, extra-fine wire, class 6 in accordance with DIN VDE 0295 cross-section 1.5 mm2 |
| Bending radius: | min. permissible bend radii in accordance with DIN VDE 0298 Part 3, Table 2 Bending stress only permitted on the wide side of the cable |
| Tension loading: | max. 50 N/mm2 on laying acc. to DIN VDE 0298 Part 3 |
| Material: | Thermoplastic Elastomer (TPE) |
| : Core insulation: | Thermoplastic Elastomer (TPE) |
| Cable: | UL-Style 2103 |
| : Color: | yellow (Similar to RAL 1012) |
| Drag chain suitability: Drag chain cycles: | min. 10000000 |
| Drag chain suitability: Motion velocity: | max. 4 m/s |
| Drag chain suitability: Traverse distance: | 10 m |
| Drag chain suitability: Acceleration: | max. 4 m/s2 |
| Cable length: | 100 m |
| Flammability: Cable: | Flame-retardant as per IEC 60332-1 and UL 758 |
| Note: | The cable is intended for use as a bus power line in inside areas. Only cable with a black sheathing is suitable for outside use. |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | DE |
| EAN: | |
| Waga: | 0,00 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |