ISS 212MM/4NC-6E0-S12
ISS 212MM/4NC-6E0-S12 - Inductive switch
Na prośbę. Prześlij nam wiadomość e-mail z zapytaniem o cenę i dostępność.
"ucnguBrctvdgcxgt0eqo"
Opis
Parametry techniczne
Series: 212
Typ. operating range limit Sn: 6 mm
Operating range Sa: 0 ... 4.8 mm
Protective circuit: Polarity reversal protection, Inductive protection, Short circuit protected
Supply voltage UB: 10 ... 30 V, DC
Residual ripple: 0 ... 20 %, From UB
Open-circuit current: 0 ... 10 mA
Temperature drift, max. (in % of Sr): 10 %, Over the entire operating temperature range
Repeatability, max. (in % of Sr): 5 %, For UB = 20 … 30 V DC, ambient temperature Ta = 23 °C ± 5 °C
Switching hysteresis: 10 %
Number of digital switching outputs: 1 Piece(s)
Voltage type: DC
Switching current, max.: 200 mA
Residual current, max.: 0.1 mA
Voltage drop: ≤ 2 V
Switching element: Transistor, PNP
Switching principle: NC (normally closed)
Switching frequency: 800 Hz
Readiness delay: 50 ms
Number of connections: 1 Piece(s)
Function: Signal OUT, Voltage supply
Type of connection: Connector
Thread size: M12
Type: Male
Material: Metal
No. of pins: 4 -pin
Encoding: A-coded
Design: Cylindrical
Thread size: M12 x 1 mm
Dimension (Ø x L): 12 mm x 45 mm
Type of installation: Embedded
Housing material: Metal, Chromed brass
Sensing face material: Plastic, Polybutylene (PBT)
Net weight: 23 g
Housing color: Red, RAL 3000, Silver
Type of fastening: Mounting thread
Standard measuring plate: 18 x 18 mm², Fe360
Type of display: LED
Number of LEDs: 1 Piece(s)
Ambient temperature, operation: -25 ... 70 °C
Ambient temperature, storage: -25 ... 70 °C