50132994
MSI-FB-CANOPEN
MSI-FB-CANOPEN - Fieldbus gateway
| Series: | MSI-FB |
| Application: | Transfer of MSI 400 diagnostic data via CANOPEN |
| Functions: | Fieldbus module for the MSI 400 for connecting to CANOPEN |
| Supply voltage UB: | 24 V, DC, -20 ... 25 % |
| Type: | CANopen |
| Function: | Process |
| Number of connections: | 1 Piece(s) |
| Function: | Data interface |
| Type of connection: | Terminal |
| Type of terminal: | Screw terminal |
| No. of pins: | 5 -pin |
| Dimension (W x H x L): | 22.5 mm x 96.5 mm x 121 mm |
| Net weight: | 150 g |
| Housing color: | Gray |
| Type of fastening: | Snap-on mounting |
| Ambient temperature, operation: | -25 ... 55 °C |
| Ambient temperature, storage: | -25 ... 70 °C |
| Relative humidity (non-condensing): | 10 ... 95 % |
| Degree of protection: | IP 20 |
| Certifications: | c UL US |
| Vibration resistance: | 5 ... 150 Hz |
| Test procedure for oscillation in accordance with standard: | EN 60068-2-6 |
| Shock resistance, continuous shock: | 10 g, 16 ms, EN 60068-2-29 |
| Shock resistance, single shock: | 30 g, 11 ms, EN 60068-2-27 |
| Customs tariff number: | 85364900 |
| eCl@ss 8.0: | 27242208 |
| eCl@ss 9.0: | 27242208 |
| ETIM 5.0: | EC001423 |
| ETIM 6.0: | EC001423 |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | Deutschland |
| EAN: | |
| Waga: | 0,21 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |