50130517
EMS-V1-Q94-A32
EMS-V1-Q94-A32 - Acoustic indicator
Signalgebung: akustisch; Versorgungsspannung: 24 V, AC/DC; Stromaufnahme, max.: 120 mA; Anschluss: Klemme, Schraubklemme; Bauform: kubisch; Bedienelemente: Dip-Schalter, 270°-Potentiometer; Umgebungstemperatur: -30 ... 60 °C; Schutzart: IP 66; Tonart: Mehrton; Schalldruck: 108 dB; Tonanzahl: 32 St.
| Series: | EMS |
| Type of signaling: | Acoustic |
| Supply voltage UB: | 24 V, AC/DC, 10 % |
| Current consumption, max.: | 120 mA |
| Type of connection: | Terminal |
| Design: | Cubic |
| Dimension (W x H x L): | 94 mm x 94 mm x 92.5 mm |
| Housing material: | Plastic, PC |
| Net weight: | 300 g |
| Housing color: | Red |
| Type of fastening, at system: | Screw type |
| Operational controls: | DIP switch, 270° potentiometer |
| Function of the operational control: | Selection of tone type, Volume control |
| Ambient temperature, operation: | -30 ... 60 °C |
| Degree of protection: | IP 66 |
| Certifications: | c UL US |
| Tone type: | Multi-tone |
| Audio frequency: | 150-2900 Hz |
| Sound pressure: | 108 dB |
| Number of tones: | 32 Piece(s) |
| Customs tariff number: | 85318070 |
| eCl@ss 8.0: | 27371214 |
| eCl@ss 9.0: | 27371214 |
| ETIM 5.0: | EC001026 |
| ETIM 6.0: | EC001026 |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | Österreich |
| EAN: | |
| Waga: | 0,36 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |