50129795
ROD4-56 plus
ROD4-56 plus - Laser scanner
| Series: | 4 |
| Application: | Contour measurement |
| Application: | Contour measurement |
| Special version: | Heating, Warning output |
| Light source: | Laser, Infrared |
| Laser class: | 1, IEC/EN 60825-1:2007 |
| Detection angle: | 190 ° |
| Scanning rate: | 50 scans/s |
| Scanning rate: | 50 scans/s |
| Measurement time: | 20 ms |
| Measurement value resolution: | 5 mm |
| Supply voltage UB: | 24 V, DC, -30 ... 20 % |
| Supply voltage UB: | 24 V, DC, -30 ... 20 % |
| Number of connections: | 4 Piece(s) |
| Function: | Signal IN, Signal OUT, Voltage supply |
| Type of connection: | Connector |
| Type of connection: | Connector |
| Type: | Male |
| Type: | Male |
| Material: | Metal |
| Function: | Data interface, Configuration interface |
| Type of connection: | Connector |
| Type of connection: | Connector |
| Thread size: | M12 |
| Type: | Female |
| Material: | Metal |
| Encoding: | D-coded |
| Encoding: | D-coded |
| Function: | Configuration interface |
| Type of connection: | Connector |
| Thread size: | M12 |
| Material: | Metal |
| No. of pins: | 5 -pin |
| No. of pins: | 5 -pin |
| Function: | Data interface |
| Function: | Data interface |
| Type of connection: | Connector |
| Thread size: | M12 |
| Material: | Metal |
| No. of pins: | 8 -pin |
| No. of pins: | 8 -pin |
| Encoding: | A-coded |
| Dimension (W x H x L): | 140 mm x 148 mm x 167 mm |
| Housing material: | Metal, Diecast aluminum, Plastic |
| Net weight: | 2,300 g |
| Net weight: | 2,300 g |
| Ambient temperature, operation: | -20 ... 50 °C |
| Degree of protection: | IP 65 |
| Protection class: | III |
| Certifications: | c UL US |
| Customs tariff number: | 90318020 |
| Customs tariff number: | 90318020 |
| eCl@ss 9.0: | 27270913 |
| eCl@ss 9.0: | 27270913 |
| ETIM 5.0: | EC002550 |
| ETIM 6.0: | EC002550 |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | Deutschland |
| EAN: | |
| Waga: | 3,70 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |