50111330
LRS 36/6
LRS 36/6 - Line profile sensor
| Series: | 36 |
| Contains: | LxSsoft configuration software |
| Special version: | Synchronization input |
| Light source: | Laser, Red |
| Laser class: | 2M, IEC/EN 60825-1:2007 |
| X-axis detection range: | 150 ... 600 mm |
| Z-axis detection range: | 200 ... 800 mm |
| Minimum object size, x-axis: | 2 ... 3 mm |
| Minimum object size, z-axis: | 2 ... 6 mm |
| Minimum object size, z-axis: | 2 ... 6 mm |
| Number of activation inputs: | 1 Piece(s) |
| Number of digital switching outputs: | 6 Piece(s) |
| Number of digital switching outputs: | 6 Piece(s) |
| Switching element: | Transistor, Push-pull |
| Switching element: | Transistor, Push-pull |
| Switching element: | Transistor, Push-pull |
| Switching element: | Transistor, Push-pull |
| Switching element: | Transistor, Push-pull |
| Response time: | 10 ms |
| Type: | Ethernet |
| Type: | Ethernet |
| Number of connections: | 3 Piece(s) |
| Function: | Voltage supply, Signal IN, Signal OUT |
| Thread size: | M12 |
| Type: | Male |
| Type: | Male |
| No. of pins: | 8 -pin |
| No. of pins: | 8 -pin |
| Function: | Configuration interface, Data interface |
| Type of connection: | Connector |
| Thread size: | M12 |
| Type: | Female |
| Type: | Female |
| No. of pins: | 4 -pin |
| Encoding: | D-coded |
| Encoding: | D-coded |
| Type of connection: | Connector |
| Thread size: | M12 |
| No. of pins: | 8 -pin |
| Dimension (W x H x L): | 56 mm x 160 mm x 74 mm |
| Lens cover material: | Glass |
| Lens cover material: | Glass |
| Ambient temperature, operation: | -30 ... 50 °C |
| Ambient temperature, operation: | -30 ... 50 °C |
| Protection class: | III |
| Certifications: | c UL US |
| Standards applied: | IEC 60947-5-2 |
| Customs tariff number: | 90318020 |
| Customs tariff number: | 90318020 |
| eCl@ss 9.0: | 27280190 |
| eCl@ss 9.0: | 27280190 |
| ETIM 5.0: | EC001825 |
| ETIM 6.0: | EC001825 |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | Deutschland |
| EAN: | |
| Waga: | 0,72 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |