50106478
MVS label 40mm 10 pieces
MVS label 40mm 10 pieces - Label set
| Suitable for: | BPS 3x series bar code positioning system, BPS 300i series bar code positioning system |
| Dimension (H x L): | 47 mm x 40 mm |
| Grid dimension: | 40 mm |
| Mechanical properties: | Partly chemical resistant, Moisture resistant, Scratch resistant, UV resistant, Wipe resistant |
| Adhesive: | Acrylate adhesive |
| Strength of adhesive: | 0.1 mm |
| Manufacturing process: | Filmsetting |
| Chemical resistance (at 23 °C over 24 h): | Transformer oil, Diesel oil, White spirit |
| Curing: | 72 h |
| Processing temperature: | 0 ... 45 °C |
| Resistance: | Humidity, Salt spray fog (150 h/5 %), UV light |
| Property of base: | Free of grease, Clean, Dry, Smooth |
| Customs tariff number: | 39269097 |
| eCl@ss 8.0: | 27289290 |
| eCl@ss 9.0: | 27289290 |
| ETIM 5.0: | EC002997 |
| ETIM 6.0: | EC002997 |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | Deutschland |
| EAN: | |
| Waga: | 0,00 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |