426587
MLC500T30-900-UDC-1600-S2
MLC500T30-900-UDC-1600-S2 - Safety sensor/transmitter set
| Series: | MLC-UDC |
| Device type: | Transmitter |
| Application: | Hand protection |
| Type: | 4, IEC/EN 61496 |
| SIL: | 3, IEC 61508 |
| SILCL: | 3, IEC/EN 62061 |
| Mission time: | 20 years, EN ISO 13849-1 |
| Resolution: | 30 mm |
| Protective field height: | 900 mm |
| Operating range: | 0 ... 10 m |
| With device column: | Yes |
| Column height without foot: | 1,600 mm |
| Customs tariff number: | 85365019 |
| eCl@ss 8.0: | 27272704 |
| eCl@ss 9.0: | 27272704 |
| ETIM 5.0: | EC002549 |
| ETIM 6.0: | EC002549 |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | Deutschland |
| EAN: | |
| Waga: | 8,20 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |