0048837
BA7924.21/112 AC230V 13S
Delay module, release delayed BA 7924
According to. Performance Level (PL) c and category 2 to EN ISO 13849-1. SIL Claimed Level (SIL CL) 2 to IEC/EN 62061. Safety Integrity Level (SIL) 2 to IEC/EN 61508. Category 2 to EN 954-1. BA 7924.21/002 und BA 7924.21/003. Performance Level (PL) d and category 3 to EN ISO 13849-1. SIL Claimed Level (SIL CL) 2 nach IEC/EN 62061. Category 3 to EN 954-1. Release delay. Without auxiliary voltage. Output: 1 NC, 1 NO contacts, forcibly guided. Operating state display. Optionally with adjustable or fixed time delay up to 30 s. Optionally with redundant timing circuit. Optionally with 1 or 2 separate timing circuits. Optionally also in housing for distribution board. Width 45 mm, 35 mm or 52.5 mm
| Function: | Delay module, release delayed |
| Cat. / PL according to EN ISO 13849-1: | 3/d |
| SIL CL according to IEC/EN 62061: | 2 |
| 1- / 2-channel: | 1 |
| Output contacts max.: | 1 s; 1 ö |
| Thermal current Ith max.: | 8 A |
| Nominal voltage DC: | + |
| Nominal voltage AC: | + |
| Time delay max.: | 30 sec |
| Approvals: | UL-Recognized |
| Connection: | S |
| Width: | 45 mm |
| Type: | BA 7924 |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | DE |
| EAN: | 4030641488376 |
| Waga: | 0,38 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |