63070075
Connection element
The right solution for every installation
| Height: | 44 mm |
| Diameter: | 40 mm |
| Materials: | PC |
| Housing colour: | Grey |
| Protection category: | IP66 IP69K |
| Connection: | Push-in terminal |
| cross-sectional area maximum: | 1,50mm² / 16AWG |
| Working temperature minimum: | -30°C |
| Working temperature maximum: | +60°C |
| UL Type Rating: | Type 12 |
| Weight with packaging: | 41 g |
| Product weight: | 25 g |
| Operating voltage: | 24V |
| Operating voltage type: | AC/DC |
| Operating voltage frequency: | 50Hz |
| Operating voltage tolerance: | +/- 10% |
| Rated operational voltage: | 24 VDC |
| Protection class: | Protection class 3 |
| Pollution degree: | 3 |
| Request to external PSU: | SELV/PELV |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | |
| EAN: | |
| Вес: | 0,00 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |