57005265
Signal horn WM Contin. tone 24VAC GY
Large electro-mechanical horn. Also available with pulse tone
| Length: | 152 mm |
| Height: | 350 mm |
| Diameter: | 148 mm |
| Materials: | PC/ABS |
| Housing colour: | Grey |
| Protection category: | IP55 |
| Connection: | Screw terminals |
| cross-sectional area maximum: | 2,50mm² / 14AWG |
| Cable entry: | Through hole |
| Cable entry maximum: | d = 10 mm |
| Type of fixing: | Wall mounting |
| Working temperature minimum: | -20°C |
| Working temperature maximum: | +60°C |
| Weight with packaging: | 1040 g |
| Product weight: | 908 g |
| Operating voltage: | 24V |
| Operating voltage type: | AC |
| Operating voltage frequency: | 50Hz |
| Operating voltage tolerance: | +/- 10% |
| Rated operational voltage: | 24 VAC |
| Rated operational current: | 500 mA |
| Rated inrush current: | <10A |
| Protection class: | Protection class 2 |
| Pollution degree: | 3 |
| Volume/dB(max) at 1m distance: | 108,0 dB (A) |
| Acoustic signal image: | Continuous tone |
| Acoustic service life: | 250 h minimum |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | |
| EAN: | |
| Вес: | 0,00 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |