48234713
Buzzer WM Contin. tone 6VDC GY
Small electro-mechanical horn. Also available with low current, consumption for use as lift alarm
| Height: | 80 mm |
| Diameter: | 70 mm |
| Materials: | PC/ABS |
| Housing colour: | Grey |
| Protection category: | IP33 |
| Connection: | Screw terminals |
| cross-sectional area maximum: | 1,50mm² / 16AWG |
| Cable entry: | Through hole |
| Cable entry maximum: | d = 9 mm |
| Type of fixing: | Wall mounting |
| Working temperature minimum: | -20°C |
| Working temperature maximum: | +60°C |
| Weight with packaging: | 180 g |
| Product weight: | 160 g |
| Operating voltage: | 6V |
| Operating voltage type: | DC |
| Operating voltage tolerance: | +/- 10% |
| Rated operational voltage: | 6 VDC |
| Rated operational current: | 80 mA |
| Rated inrush current: | <5A |
| Protection class: | Protection class 1 |
| Pollution degree: | 2 |
| Request to external PSU: | SELV/PELV |
| Volume/dB(max) at 1m distance: | 83,0 dB (A) |
| Acoustic signal image: | Continuous tone |
| Audio frequency: | 500 Hz |
| Acoustic service life: | 300 h minimum |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | |
| EAN: | |
| Вес: | 0,00 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |