304591
V15S-YAND-V15/V15
Y-distributor
Y distributor, M12 connector on M12 socket/socketfa
| Number of pins: | 4 |
| Coding: | A |
| Connection 1: | socket |
| Construction type 1: | straight |
| Threading 1: | M12 |
| Connection 2: | socket |
| Construction type 2: | straight |
| Threading 2: | M12 |
| Connection 3: | Male connector |
| Construction type 3: | straight |
| Threading 3: | M12 |
| UL File Number: | E231213 |
| Operating voltage: | 48 V |
| Operating current: | 4 A |
| Standard conformity: Degree of protection: | EN 60529 |
| UL approval: | UL Recognized General purpose |
| Ambient temperature: | -25 ... 90 °C (-13 ... 194 °F) |
| Pollution degree: | 3 |
| Degree of protection: | IP65/IP67 |
| Connection: | 1 x M12 connector, straight 2 x M12 straight sockets |
| Material: Contacts: | CuZn |
| Material: Contact surface: | Ni/Au |
| Material: Body: | TPU |
| Material: Slotted nut: | Zinc die-casting, nickel-plated |
| Mounting: | Mounting hole for M4 screw |
| Flammability: Housing: | 94 V-2 |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | HU |
| EAN: | |
| Вес: | 0,00 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |