303035
V15S-G-1M-PUR-V15S-G
Adapter cable
Adapter cable, M12 plug to M12 plug, 5-pin, PUR cablefa
| Number of pins: | 5 |
| Connection 1: | Male connector |
| Construction type 1: | straight |
| Threading 1: | M12 |
| Connection 2: | Male connector |
| Construction type 2: | straight |
| Threading 2: | M12 |
| Operating voltage: | max. 48 V DC |
| Operating current: | max. 4 A |
| Volume resistance: | < 5 mΩ |
| Standard conformity: Degree of protection: | EN 60529:2000 |
| Standard conformity: Standards: | IEC 61076-2-101:2008 |
| Standard conformity: Halogen-free: | IEC 60754-1:1994 |
| Ambient temperature: | Body: -40 ... 90 °C (-40 ... 194 °F) cable, flexing: -20 ... 80 °C (-4 ... 176 °F) cable, fixed: -40 ... 80 °C (-40 ... 176 °F) |
| Pollution degree: | 3 |
| Contact elements: | spring-loaded contact socket |
| Pin diameter: | 1 mm |
| Degree of protection: | IP67 / IP68 / IP69k |
| Material: Contacts: | CuSn / Au |
| Material: Contact surface: | Au |
| Material: Body: | TPU, black |
| Material: Cable: | PUR |
| Material: Slotted nut: | Diecast zinc |
| Material: Sleeve connector: | Diecast zinc |
| Material: Core insulation: | PP |
| Cable: | fine-strand, flexible |
| Material: Sheath diameter: | ∅ 4.8 mm |
| Material: Bending radius: | > 10 x cable diameter, moving |
| Material: Color: | grey |
| Material: Number of cores: | 5 |
| Material: Core cross-section: | 0.34 mm2 |
| Material: Conductor construction: | 19 x 0.15 mm ∅ |
| Material: Length: | 1 m |
| Flammability: Contact carrier: | 94 V-2 |
| Flammability: Housing: | 94 V-2 |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | HU |
| EAN: | |
| Вес: | 0,00 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |