302361
M-UPR-I
Separation Wall
The component is mounted on the DIN mounting rail between surge protection barriers, power supplies, and evaluation units, to ensure a separation distance of 50 mm between the intrinsically safe circuits and the non-intrinsically safe circuits. For surge protection system M-LB-5000, Isolation acc. to IEC 60079-11, Color black, DIN rail mountablepa. A fastener is enclosed with the component. This fastener is required to fix the Universal Power Rail into the base module. The component is mounted on a 35 mm DIN mounting rail according to EN 60715.
| Ambient temperature: | -40 ... 60 °C (-40 ... 140 °F) |
| Storage temperature: | -40 ... 85 °C (-40 ... 185 °F) |
| Relative humidity: | max. 95 % , without condensation |
| Mass: | approx. 120 g |
| Dimensions: | 20 x 92 x 161 mm |
| Mounting: | on 35 mm DIN mounting rail acc. to EN 60715:2001 |
| Designation: | system components: - universal power rail M-UPR-03-S |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | HU |
| EAN: | |
| Вес: | 0,00 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |