217485
V1-G-A2-BK10M-PUR-U
Female connector
Cable socket, M12, LED, 4-pin, PUR cablefa
| Number of pins: | 4 |
| Connection 1: | socket |
| Construction type 1: | straight |
| Threading 1: | M12 |
| Connection 2: | cable end |
| UL File Number: | E231213 |
| LED green: | Operating display |
| LED yellow: | Functional display NO contact |
| Operating voltage: | max. 24 V DC ± 15% |
| Operating current: | max. 4 A |
| Volume resistance: | < 5 mΩ |
| UL approval: | cURus AWM 20549 AWM I/II A/B 80°C 300V FT2 (cable) |
| Ambient temperature: | -40 ... 90 °C (-40 ... 194 °F) cable, fixed: -40 ... 80 °C (-40 ... 176 °F) cable, flexing: -20 ... 80 °C (-4 ... 176 °F) |
| Pollution degree: | 3 |
| Contact elements: | spring-loaded contact socket |
| Pin diameter: | 1 mm |
| Degree of protection: | IP67 / IP68 / IP69k |
| Material: Contacts: | CuSn / Au |
| Material: Contact surface: | Au |
| Material: Body: | TPU, transparent |
| Material: Cable: | PUR |
| Material: Slotted nut: | Diecast zinc |
| Material: Core insolation: | PP |
| Cable: | extra-fine wire, flexible |
| Material: Sheath diameter: | ∅ 4.3 mm |
| Material: Bending radius: | > 10 x cable diameter, moving |
| Material: Color: | black |
| Material: Cores: | 4 x 0.34 mm2 |
| Material: Conductor construction: | 42 x 0.1 mm ∅ |
| Material: Length: | 10 m |
| Flammability: Contact carrier: | 94 HB |
| Flammability: Housing: | 94 V-2 |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | HU |
| EAN: | |
| Вес: | 0,00 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |