549783
UMC-1900-S2
UMC-1900-S2 - Mirror column
| Series: | UMC |
| Contains: | Mounting kit for floor assembly |
| Suitable for: | COMPACTplus safety light curtains, MLC 500, MLC 300 safety light curtains, SOLID -4, -2 safety light curtains |
| Type, columns and mirrors: | Deflecting mirror column for safety light curtains |
| Functions: | Easy axial alignment, Adjustable, 3 directions, Automatic resetting after mechanical impacts with special spring elements, Continuous mirror surface for beam deflection of safety light curtains, Glass mirror in extruded aluminum profile |
| Dimension (W x H x L): | 160 mm x 1,960 mm x 149 mm |
| Housing material: | Metal, Aluminum |
| Net weight: | 7,940 g |
| Housing color: | Yellow, RAL 1021, Black, RAL 9005 |
| Type of fastening: | Floor mounting, Mounting plate |
| Mechanical reset function: | Yes |
| Exterior mounting of accessories: | Rear |
| Mirror length: | 1,870 mm |
| Customs tariff number: | 76042990 |
| eCl@ss 8.0: | 27279207 |
| eCl@ss 9.0: | 27273605 |
| ETIM 5.0: | EC002467 |
| ETIM 6.0: | EC002467 |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | Deutschland |
| EAN: | |
| Вес: | 11,00 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |