50135465
A7-MP1-400
A7-MP1-400 - Signaling column element
| Series: | A7 |
| Number of connections: | 1 Piece(s) |
| Type of connection: | Terminal |
| Type of terminal: | Tension spring technology |
| Design: | Cylindrical |
| Dimension (Ø x L): | 70 mm x 432 mm |
| Housing material: | Plastic, Aluminum, PC-ABS, Metal |
| Net weight: | 294 g |
| Housing color: | Black, Gray |
| Design of mounting device: | Base mounting |
| Type of fastening, at system: | Screw type / horizontal |
| Module holder: | One side |
| Number of end caps: | 1 Piece(s) |
| Ambient temperature, operation: | -10 ... 60 °C |
| Degree of protection: | IP 66, Only when mounted on a housing with the same degree of protection |
| Certifications: | CSA, CE |
| Customs tariff number: | 85318070 |
| eCl@ss 8.0: | 27371234 |
| eCl@ss 9.0: | 27371234 |
| ETIM 5.0: | EC001259 |
| ETIM 6.0: | EC001259 |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | Indien |
| EAN: | |
| Вес: | 0,32 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |