50130454
E4-V1-BZ1
E4-V1-BZ1 - Signaling column element
| Series: | E4 |
| Suitable for: | Signaling column elements of the E4 series |
| Type of signaling: | Acoustic |
| Supply voltage UB: | 24 V, DC, 10 % |
| Current consumption, max.: | 39 mA, Switch-on current: 7A |
| Design: | Cylindrical |
| Dimension (Ø x L): | 40 mm x 71 mm |
| Housing material: | Plastic, PC |
| Net weight: | 43 g |
| Type of fastening: | Bayonet system |
| Operational controls: | DIP switch |
| Function of the operational control: | Selection of tone type |
| Ambient temperature, operation: | -30 ... 60 °C |
| Degree of protection: | IP 66 |
| Certifications: | c UL US |
| Tone type: | Continuous or pulse tone |
| Sound pressure: | 80 dB |
| Number of tones: | 1 Piece(s) |
| Customs tariff number: | 85318070 |
| eCl@ss 8.0: | 27371237 |
| eCl@ss 9.0: | 27371237 |
| ETIM 5.0: | EC001261 |
| ETIM 6.0: | EC001261 |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | Österreich |
| EAN: | |
| Вес: | 0,06 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |