50130453
E4-V1-DB-Y
E4-V1-DB-Y - Signaling column element
| Series: | E4 |
| Suitable for: | Signaling column elements of the E4 series |
| Type of signaling: | Optical |
| Life expectancy: | > 100,000 h |
| Supply voltage UB: | 24 V, AC/DC, 10 % |
| Current consumption, max.: | 32 mA |
| Design: | Cylindrical |
| Dimension (Ø x L): | 40 mm x 62 mm |
| Housing material: | Plastic, PC |
| Net weight: | 45 g |
| Type of fastening: | Bayonet system |
| Type of illuminant: | LED/24V |
| Signal image: | Flashing light |
| Lens color: | Yellow |
| Blink/flash frequency: | 2 Hz |
| Angle of radiation: | 360° |
| Ambient temperature, operation: | -30 ... 60 °C |
| Degree of protection: | IP 66 |
| Certifications: | c UL US |
| Customs tariff number: | 85318070 |
| eCl@ss 8.0: | 27371220 |
| eCl@ss 9.0: | 27371220 |
| ETIM 5.0: | EC000232 |
| ETIM 6.0: | EC000232 |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | Österreich |
| EAN: | |
| Вес: | 0,06 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |