50126082
CR50M2/R2-S5
CR50M2/R2-S5 - Stationary bar code reader
| Series: | CR50 |
| Code types, readable: | EAN/UPC, 2/5 Interleaved, Codabar, Code 128, Code 39, Code 93, EAN 128, EAN 8/13, GS1 Databar, UPC |
| Scanning rate, typical: | 330 scans/s |
| Reading distance: | 40 ... 250 mm |
| Light source: | LED, Red |
| Modulus size: | 0.1 ... 0.5 mm |
| Reading method: | Line scanner |
| Beam deflection: | Via prism |
| Light beam exit: | Front |
| Supply voltage UB: | 4.5 ... 5.5 V, DC |
| Current consumption, max.: | 120 mA |
| Number of digital switching outputs: | 1 Piece(s) |
| Function: | DATA VALID |
| Type: | USB, RS 232 |
| Function: | Process |
| Function: | Process |
| Type: | USB |
| Function: | Configuration via software |
| Number of connections: | 1 Piece(s) |
| Function: | Voltage supply, Data interface, Service interface, Signal IN, Signal OUT |
| Type of connection: | Plug connector |
| No. of pins: | 12 pins -pin |
| Design: | Cubic |
| Dimension (W x H x L): | 22.5 mm x 14 mm x 33 mm |
| Housing material: | Plastic |
| Lens cover material: | Plastic |
| Net weight: | 10 g |
| Type of fastening: | Fastening thread |
| Type of display: | Buzzer |
| Type of configuration: | Software |
| Ambient temperature, operation: | 0 ... 50 °C |
| Ambient temperature, storage: | -20 ... 60 °C |
| Relative humidity (non-condensing): | 5 ... 95 % |
| Customs tariff number: | 84719000 |
| eCl@ss 8.0: | 27280102 |
| eCl@ss 9.0: | 27280102 |
| ETIM 5.0: | EC002550 |
| ETIM 6.0: | EC002550 |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | Taiwan |
| EAN: | |
| Вес: | 0,01 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |