50116975
LSIS 412i M45-M1-01
LSIS 412i M45-M1-01 - Smart camera
| Series: | LSIS 412i |
| Chip: | CMOS |
| Software functions: | BLOB analysis (completeness monitoring), BLOB analysis (presence control), Dimension monitoring, Focus adjustment, Position determination |
| Working range: | 75 ... 10,000 mm |
| Light source: | LED, RGBW |
| Camera resolution, horizontal: | 752 px |
| Camera resolution, vertical: | 480 px |
| Focal length: | 16 mm |
| Chip size: | 1/3 in |
| Frame rate (images per second), max.: | 50 pieces per second |
| Electronic shutter speed: | 0.054 ... 20 ms |
| Camera type: | Monochrome |
| Supply voltage UB: | 18 ... 30 V, DC |
| Power consumption, max.: | 10 W |
| Number of inputs/outputs selectable: | 8 Piece(s) |
| Voltage type, outputs: | DC |
| Switching voltage, outputs: | Typ. UB / 0 V |
| Voltage type, inputs: | DC |
| Switching voltage, inputs: | Typ. UB / 0 V |
| Type: | Ethernet, RS 232 |
| Function: | Process |
| Function: | Service, Process |
| Function: | Data interface, Configuration interface, Service interface |
| Type of connection: | Connector |
| Designation on device: | SERVICE |
| Thread size: | M12 |
| Function: | Signal IN, Signal OUT, Voltage supply |
| Type of connection: | Connector |
| Designation on device: | PWR |
| Thread size: | M12 |
| Function: | Signal IN, Data interface, Signal OUT |
| Type of connection: | Connector |
| Designation on device: | BUS OUT |
| Thread size: | M12 |
| Dimension (W x H x L): | 75 mm x 55 mm x 113 mm |
| Housing material: | Metal, Diecast aluminum |
| Lens cover material: | Plastic |
| Net weight: | 500 g |
| Type of configuration: | Via web browser |
| Ambient temperature, operation: | 0 ... 45 °C |
| Ambient temperature, storage: | -20 ... 70 °C |
| Degree of protection: | IP 65, IP 67 |
| Certifications: | c UL US |
| US patents: | US 8,288,706 B |
| Customs tariff number: | 90318020 |
| eCl@ss 8.0: | 27310201 |
| eCl@ss 9.0: | 27310201 |
| ETIM 5.0: | EC002550 |
| ETIM 6.0: | EC002550 |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | Deutschland |
| EAN: | |
| Вес: | 0,00 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |