8052242
VBI21-24.3-1-AL-WAS5.002/P00
Valve-connector, housing style BI, 2+PE, M12 male, straight, 4+PE poles, A-coded, sensor-/actuator cable, suppressor diode
PVC-cable for measurement and control-, and sensor technology. Suitable for applications in dry areas on packaging machines, assembly- and conveyor technology. High flexibility with unstressed movement (conditional drag-chain application possible). Predestined for applications in food- and beverage industry.
| Outer diameter of jacket: | 4,90 mm |
| Housing style: | BI |
| Jacket color: | GY, similar RAL7040 |
| Number of pins: | 2+PE |
| Pin assignment: | 1 BN, 2 BU |
| Wire colors: | BN, WH, BU, BK, GNYE |
| Conductor structure: | 19 x 0.15 mm |
| Current load (at 40°C): | ≥10 8 |
| Insulation resistance (Ω): | -30°C...+90°C |
| Temperature range (repeated): | 0°C...+80°C |
| Signal status-indicator: | Suppressor diode |
| Special features: | seawater resistant, recyclable, LABS free, RoHs compliant, acid- and alkali resistant, ozone resistant, UV resistant |
| Contact material: | Plastic, PA, BK |
| Contact-carrier material: | Plastic, TPU, BK, translucent |
| Grip body material: | DIN EN 175301-803 |
| Coupling nut material: | IP65, IP67, IP68 |
| Sealing (female) material: | >100 mating cycles |
| Standards: | 3 |
| ТН ВЭД: | |
| Страна происхождения: | Deutschland |
| EAN: | |
| Вес: | 0,07 kg |
| Длина: | 0,00 m |
| Ширина: | 0,00 m |
| Высота: | 0,00 m |