1772320000
VG M32 - K 68
| Type: | VG M32 - K 68 |
| Order No.: | 1772320000 |
| Version: | VG K (standard plastic cable gland), Cable glands, M 32, 15 mm, OD min. 18 - OD max. 25 mm, IP54, IP66, IP67, IP68 - 5 bar (30 min.), Polyamide 6 |
| GTIN (EAN): | 4032248129980 |
| Qty.: | 20 pc(s). |
| Length: | 56 mm |
| Length (inches): | 2.205 inch |
| Net weight: | 38.2 g |
| Approval conditions: | DNV, UL, cULus |
| Certificate no. cable gland (CSA): | 115116 |
| Certificate no. cable gland (GERMLLOYD): | E-14046 |
| Certificate no. cable gland (UL): | E-199260 |
| Certificate no. cable gland (cULus): | E-199260 |
| Material: | Polyamide 6 |
| Cable glands: | metric |
| External thread: | M 32 |
| Pitch of thread: | 1.5 mm |
| Length of thread: | 15 mm |
| AF size 1: | 42 mm |
| Protection degree: | IP67, IP68 - 5 bar (30 min.) |
| Protection degree with GWDR: | IP54, IP66, IP67, IP68 - 5 bar (30 min.) |
| Operating temperature range, min.: | -40 °C |
| Operating temperature range, max.: | 100 °C |
| Outer cable diameter, min.: | 18 mm |
| Outer cable diameter, max.: | 25 mm |
| UL 94 flammability rating: | V-2 |
| Halogen: | Yes |
| Seal insert: | CR |
| Tightening torque: | 5 Nm |
| Torque for cap nut, min.: | 12 Nm |
| Torque for cap nut, max.: | 13 Nm |
| Torque for connecting adapter, min.: | 7.5 Nm |
| Torque for connecting adapter, max.: | 8.5 Nm |
| Torque for lock nut, min.: | 7.5 Nm |
| Torque for lock nut, max.: | 8.5 Nm |
| Standards: | EN/IEC 62444 |
| ETIM 6.0: | EC000441 |
| ETIM 7.0: | EC000441 |
| eClass 9.0: | 27-14-44-32 |
| eClass 9.1: | 27-14-44-32 |
| eClass 10.0: | 27-14-44-32 |
| UNSPSC: | 30-21-18-01 |
| ROHS: | Conform |
| Type: | VG M32 - K 68 |
| Order No.: | 1772320000 |
| Version: | VG K (standard plastic cable gland), Cable glands, M 32, 15 mm, OD min. 18 - OD max. 25 mm, IP54, IP66, IP67, IP68 - 5 bar (30 min.), Polyamide 6 |
| GTIN (EAN): | 4032248129980 |
| Qty.: | 20 pc(s). |
| Length: | 56 mm |
| Length (inches): | 2.205 inch |
| Net weight: | 38.2 g |
| Approval conditions: | DNV, UL, cULus |
| Certificate no. cable gland (CSA): | 115116 |
| Certificate no. cable gland (GERMLLOYD): | E-14046 |
| Certificate no. cable gland (UL): | E-199260 |
| Certificate no. cable gland (cULus): | E-199260 |
| Material: | Polyamide 6 |
| Cable glands: | metric |
| External thread: | M 32 |
| Pitch of thread: | 1.5 mm |
| Length of thread: | 15 mm |
| AF size 1: | 42 mm |
| Protection degree: | IP67, IP68 - 5 bar (30 min.) |
| Protection degree with GWDR: | IP54, IP66, IP67, IP68 - 5 bar (30 min.) |
| Operating temperature range, min.: | -40 °C |
| Operating temperature range, max.: | 100 °C |
| Outer cable diameter, min.: | 18 mm |
| Outer cable diameter, max.: | 25 mm |
| UL 94 flammability rating: | V-2 |
| Halogen: | Yes |
| Seal insert: | CR |
| Tightening torque: | 5 Nm |
| Torque for cap nut, min.: | 12 Nm |
| Torque for cap nut, max.: | 13 Nm |
| Torque for connecting adapter, min.: | 7.5 Nm |
| Torque for connecting adapter, max.: | 8.5 Nm |
| Torque for lock nut, min.: | 7.5 Nm |
| Torque for lock nut, max.: | 8.5 Nm |
| Standards: | EN/IEC 62444 |
| ETIM 6.0: | EC000441 |
| ETIM 7.0: | EC000441 |
| eClass 9.0: | 27-14-44-32 |
| eClass 9.1: | 27-14-44-32 |
| eClass 10.0: | 27-14-44-32 |
| UNSPSC: | 30-21-18-01 |
| ROHS: | Conform |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | |
| EAN: | |
| Waga: | 0,042 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |