456861
VMA-2+P-1M-PUR-V1-G
Valve Connector Cordset
Valve connector, Form A, 2+PE, PUR cable, M12 plugfa
| Number of pins: | 2 + PE |
| Connection 1: | Valve connector DIN |
| Construction type 1: | right angle |
| Connection 2: | Male connector |
| Construction type 2: | straight |
| Threading 2: | M12 |
| Operating voltage: | 250 V AC/DC |
| Operating current: | max. 4 A |
| Volume resistance: | < 10 mΩ |
| Ambient temperature: | Body: -25 ... 80 °C (-13 ... 176 °F) cable, flexing: -20 ... 80 °C (-4 ... 176 °F) cable, fixed: -40 ... 80 °C (-40 ... 176 °F) |
| Pollution degree: | 3 |
| Degree of protection: | IP65/IP67 |
| Connection: | Valve connector Form A |
| Material: Contacts: | CuSn |
| Material: Contact surface: | Sn |
| Material: Body: | Valve Connector Cordset TPU, black Body TPU, black |
| Material: Cable: | PUR |
| Material: Core insolation: | PP |
| Cable: Sheath diameter: | ∅ 4.5 mm |
| Cable: Bending radius: | > 50 mm > 22.5 mm, fixed |
| Cable: Color: | dark grey (RAL 7021) |
| Cable: Cores: | (2 + 1) x 0.5 mm2 ; 20 AWG |
| Cable: Conductor construction: | 28 x 0.15 mm ∅ |
| Cable: Length: | 1 m |
| Drag chain suitability: Drag chain cycles: | min. 15000000 |
| Drag chain suitability: Motion velocity: | max. 5 m/s |
| Drag chain suitability: Traverse distance: | 0.9 m |
| Drag chain suitability: Acceleration: | max. 30 m/s2 |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | DE |
| EAN: | |
| Waga: | 0,00 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |