300981
NBB10-30GK50-E2-15M
Inductive sensor
Series: Cylindrical type, Housing material: PBT, Output type: 3-wire, Installation: flush, Type of voltage: DC, Connection type: cable PVC , 15 m, Degree of protection: IP68 / IP69Kfa
| Switching function: | Normally open (NO) |
| Output type: | PNP |
| Rated operating distance: | 10 mm |
| Installation: | flush |
| Output polarity: | DC |
| Assured operating distance: | 0 ... 8.1 mm |
| Reduction factor rAl: | 0.3 |
| Reduction factor rCu: | 0.3 |
| Reduction factor r304: | 0.8 |
| Operating voltage: | 10 ... 30 V |
| Switching frequency: | 0 ... 200 Hz |
| Reverse polarity protection: | reverse polarity protected |
| Short-circuit protection: | pulsing |
| Voltage drop: | ≤ 3 V |
| Operating current: | 0 ... 200 mA |
| No-load supply current: | ≤ 20 mA |
| Switching state indicator: | all direction LED, yellow |
| MTTFd: | 2060 a |
| Mission Time (TM): | 20 a |
| Diagnostic Coverage (DC): | 0 % |
| UL approval: | cULus Listed, General Purpose |
| CSA approval: | cCSAus Listed, General Purpose |
| CCC approval: | CCC approval / marking not required for products rated ≤36 V |
| Ambient temperature: | -25 ... 70 °C (-13 ... 158 °F) |
| Connection type: | cable PVC , 15 m |
| Core cross-section: | 0.34 mm2 |
| Housing material: | PBT |
| Sensing face: | PBT |
| Housing diameter: | 30 mm |
| Degree of protection: | IP68 / IP69K |
| Note: | use only delivered nuts |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | ID |
| EAN: | |
| Waga: | 0,00 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |