125744
IPC11-50
RFID Transponder
Data carrierfa
| Operating frequency: | 125 kHz |
| Transfer rate: | 2 kBit/s |
| Chip Type: | Q5 (Atmel) |
| EEPROM: | 40 Bit |
| Read cycles: | unlimited |
| Radio equipment: Directive 2014/53/EU: | EN 300330 |
| RoHS: Directive 2011/65/EU (RoHS): | EN 50581 |
| Degree of protection: | EN 60529 |
| RFID: | ISO/IEC 18000-2 |
| Ambient temperature: | -25 ... 70 °C (-13 ... 158 °F) |
| Storage temperature: | -40 ... 85 °C (-40 ... 185 °F) |
| Degree of protection: | IP67 |
| Material: Housing: | PC (Polycarbonate) |
| Installation: In air: | yes |
| Construction type: | Cylindrical |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | DE |
| EAN: | |
| Waga: | 0,00 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |