087232
SJ15-A2-V1
Inductive slot sensor
Series: Slot type, Housing material: PBT, Output type: 4-wire, Type of voltage: DC, Connection type: Connector plug M12 x 1 , 4-pin, Degree of protection: IP67fa
| Switching function: | complementary |
| Output type: | PNP |
| Slot width: | 15 mm |
| Depth of immersion (lateral): | 17 ... 20 mm |
| Output polarity: | DC |
| Output type: | 4-wire |
| Nominal voltage: | 8 V |
| Operating voltage: | 10 ... 30 V DC |
| Switching frequency: | 0 ... 500 Hz |
| Reverse polarity protection: | reverse polarity protected |
| Short-circuit protection: | pulsing |
| Voltage drop: | ≤ 3 V |
| Operating current: | 0 ... 200 mA |
| No-load supply current: | ≤ 20 mA |
| MTTFd: | 1136 a |
| Mission Time (TM): | 20 a |
| Diagnostic Coverage (DC): | 0 % |
| Standard conformity: Standards: | EN 60947-5-2:2007 EN 60947-5-2/A1:2012 IEC 60947-5-2:2007 IEC 60947-5-2 AMD 1:2012 |
| UL approval: | cULus Listed, General Purpose |
| CSA approval: | cCSAus Listed, General Purpose |
| CCC approval: | CCC approval / marking not required for products rated ≤36 V |
| Ambient temperature: | -25 ... 70 °C (-13 ... 158 °F) |
| Connection type: | Connector plug M12 x 1 , 4-pin |
| Housing material: | PBT |
| Degree of protection: | IP67 |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | Indonesien |
| EAN: | 4050143005659 |
| Waga: | 0,10 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |