689422
E5CC-QX3D5M-005
Temperature controller, 1/16 DIN (48x48 mm), 12 VDC pulse output, 3 AUX, 4 Event input, 24 VAC/DC
Temperatur- / Prozessregler - Digitaler Universalregler - 48x48mm, 24V AC/DC - weiße LCD Anzeige - Regelausgang 1 spannungsschaltend - 3x Zusatzausgang Relais - Eingang:Pt100,Thermolement, ES1-B, - Strom 0/4...20mA, Spannung 0/1...5/10V - 2-Stufen Programm, programmierbare Logikoperation - 4 Ereigniseingänge
| Size: | 1/16 DIN (48 x 48 mm) |
| Functions: | ON/OFF control, PID control |
| Number of control loops: | 1 |
| Temperature input type: | B, C (WRe5-26), E, J, JPt100, K, L, N, P (PLII), Pt100, R, S, T, U |
| Linear analog input type: | 0 to 10 V, 0 to 20 mA, 0 to 5 V, 1 to 5 V, 4 to 20 mA |
| Temperature range: | -200-2300 °C |
| Number of event inputs: | 4 |
| Number of alarm outputs: | 3 |
| Supply voltage AC: | 20.4-26.4 V |
| Supply voltage DC: | 20.4-26.4 V |
| Control output: | Voltage pulse |
| Terminal: | Screw |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | Indonesia |
| EAN: | 4549734266581 |
| Waga: | 0,00 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |