UDC-3100-S2-R
UDC-3100-S2-R - Device column
Suitable for: CML700i light curtains, CSL 710 light curtains
Type, columns and mirrors: Device column
Dimension (W x H x L): 160 mm x 3,160 mm x 149 mm
Housing material: Metal, Aluminum, Plastic
Net weight: 13,325 g
Housing color: Red, RAL 3000
Type of fastening: Mounting plate, Floor mounting
Mechanical reset function: Yes
Column height without foot: 3,100 mm