549884
UDC-1900-S2-R
UDC-1900-S2-R - Device column
| Series: | UDC |
| Contains: | Mounting kit for floor assembly, BT-P40 clamp bracket, 2x |
| Suitable for: | CML700i light curtains, CSL 710 light curtains |
| Type, columns and mirrors: | Device column |
| Functions: | Adjustable, 3 directions, Mounting and protection of light curtains and multiple light beam devices |
| Dimension (W x H x L): | 160 mm x 1,960 mm x 149 mm |
| Housing material: | Plastic, Aluminum, Metal |
| Net weight: | 6,875 g |
| Housing color: | Red, RAL 3000 |
| Type of fastening: | Mounting plate, Floor mounting |
| Mechanical reset function: | Yes |
| Column height without foot: | 1,900 mm |
| Exterior mounting of accessories: | Rear, Lateral |
| Customs tariff number: | 76042990 |
| eCl@ss 8.0: | 27279290 |
| eCl@ss 9.0: | 27279090 |
| ETIM 5.0: | EC002498 |
| ETIM 6.0: | EC002498 |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | Deutschland |
| EAN: | |
| Waga: | 10,00 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |