50122700
LS328.W/9D-M12
LS328.W/9D-M12 - Throughbeam photoelectric sensor transmitter
| Series: | 328 |
| Operating principle: | Throughbeam principle |
| Device type: | Transmitter |
| Special version: | 90° - angular optics, Deactivation input |
| Operating range: | 0 ... 5.5 m |
| Operating range limit: | 0 ... 8 m |
| Light source: | LED, Red |
| Protective circuit: | Polarity reversal protection, Short circuit protected |
| Supply voltage UB: | 10 ... 30 V, DC, Incl. residual ripple |
| Residual ripple: | 0 ... 15 %, From UB |
| Open-circuit current: | 0 ... 15 mA |
| Number of deactivation inputs: | 2 Piece(s) |
| Function: | Voltage supply, Signal IN |
| Type of connection: | Connector |
| Thread size: | M12 |
| Material: | Plastic |
| No. of pins: | 4 -pin |
| Thread size: | M18 x 1 mm |
| Dimension (Ø x L): | 18 mm x 61 mm |
| Housing material: | Stainless steel, V2A, ABS, Plastic |
| Lens cover material: | Plastic |
| Net weight: | 20 g |
| Ambient temperature, operation: | -40 ... 60 °C |
| Degree of protection: | IP 67 |
| Protection class: | III |
| Certifications: | c UL US |
| Standards applied: | IEC 60947-5-2 |
| Customs tariff number: | 85365019 |
| eCl@ss 8.0: | 27270901 |
| eCl@ss 9.0: | 27270901 |
| ETIM 5.0: | EC002716 |
| ETIM 6.0: | EC002716 |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | China |
| EAN: | |
| Waga: | 0,04 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |