50117775
KFX-LD-320-Q
KFX-LD-320-Q - Plastic fiber optics for throughbeam operation
| Series: | KFX |
| Operating principle: | Throughbeam principle |
| Area of application: | Precise object detection |
| Light beam exit: | Front |
| Fiber core: | Single fiber core |
| Minimum object diameter: | 0.05 mm |
| Fastening of the probe: | M3 |
| Smallest bending radius (moving): | R15 |
| Customs tariff number: | 90011090 |
| Type: | Plastic fiber optics with bend protection (KFX) |
| Fiber length: | 2,000 mm |
| ETIM 5.0: | EC002651 |
| ETIM 6.0: | EC002651 |
| Smallest bending radius (moving): | R15 |
| Sleeve length at optical outlet: | 15 mm |
| Metric thread on fiber optic sleeve: | No |
| Damping at λ = 650nm: | 210 dB/km |
| Ambient temperature, operation: | -55 ... 70 °C |
| Customs tariff number: | 90011090 |
| eCl@ss 8.0: | 27270905 |
| eCl@ss 9.0: | 27270905 |
| ETIM 5.0: | EC002651 |
| ETIM 6.0: | EC002651 |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | Taiwan |
| EAN: | |
| Waga: | 0,03 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |