50104022
VSU 12/4.4
VSU 12/4.4 - Splice inspection amplifier
| Series: | 12 |
| Principle of physics: | Ultrasonics |
| Application: | Splice inspections |
| Supply voltage UB: | 10 ... 30 V, DC |
| Number of digital switching outputs: | 2 Piece(s) |
| Type: | Digital switching output |
| Switching element: | Transistor, PNP |
| Function: | Splice detected |
| Switching element: | Transistor, PNP |
| Function: | Weak signal. |
| Switching frequency: | 200 Hz |
| Type of connection: | Connector |
| Thread size: | M12 |
| Material: | Metal |
| No. of pins: | 5 -pin |
| Design: | Cubic |
| Dimension (W x H x L): | 84 mm x 37 mm x 98 mm |
| Housing material: | Metal, Aluminum |
| Net weight: | 400 g |
| Type of display: | LED |
| Ambient temperature, operation: | 0 ... 50 °C |
| Degree of protection: | IP 65 |
| Protection class: | III |
| Certifications: | c UL US |
| Standards applied: | IEC 60947-5-2 |
| Customs tariff number: | 85365019 |
| eCl@ss 8.0: | 27272890 |
| eCl@ss 9.0: | 27272890 |
| eCl@ss 10.0: | 27272890 |
| ETIM 5.0: | EC001849 |
| ETIM 6.0: | EC001849 |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | Deutschland |
| EAN: | |
| Waga: | 0,34 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |