DDLS 200/80.1-10-W-H
DDLS 200/80.1-10-W-H - Optical data transmission
| Series: | DDLS 200 |
| Working range: | 200 ... 80,000 mm |
| Light source: | LED, Infrared |
| Usable opening angle transmitter: | 2 ° |
| Supply voltage UB: | 18 ... 30 V, DC |
| Number of connections: | 3 Piece(s) |
| Type of connection: | Terminal |
| Cable gland: | M16 |
| No. of pins: | 8 -pin |
| Cable gland: | M16 |
| No. of pins: | 6 -pin |
| Dimension (W x H x L): | 89.25 mm x 196.5 mm x 111.8 mm |
| Type of display: | LED, Bar graph |
| Ambient temperature, operation: | -30 ... 50 °C |
| Ambient temperature, storage: | -30 ... 70 °C |