50037324
MA 4.7
MA 4.7 - Connection unit
| Series: | MA 4 |
| Suitable for: | BPS 3x series bar code positioning system |
| Supply voltage UB: | 10 ... 30 V, DC |
| Number of connections: | 2 Piece(s) |
| Function: | Data interface |
| Type of connection: | Terminal |
| No. of pins: | 24 -pin |
| Function: | Service interface |
| Type of connection: | Sub-D |
| No. of pins: | 9 -pin |
| Dimension (W x H x L): | 118 mm x 33 mm x 180 mm |
| Housing material: | Metal, Diecast aluminum |
| Net weight: | 665 g |
| Ambient temperature, operation: | -10 ... 50 °C |
| Ambient temperature, storage: | -20 ... 60 °C |
| Relative humidity (non-condensing): | 90 % |
| Degree of protection: | IP 54 |
| Customs tariff number: | 84733080 |
| eCl@ss 8.0: | 27379201 |
| eCl@ss 9.0: | 27069190 |
| ETIM 5.0: | EC001578 |
| ETIM 6.0: | EC001578 |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | Deutschland |
| EAN: | |
| Waga: | 0,74 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |