548313
DATL-FO-SM-LC-LC-15
LWL-Singlemode-Breakoutkabel DATL-FO-SM-LC-LC-15
DATL-FO-SM-LC-LC-* cables allow plug-and-play fiber optic network connectivity to Pepperl+Fuchs thin client/PC units, even in hazardous locations. The military-grade cables ensure full IP66 protection of the connection opening. The cable ends consist of an Ex e rated M16 cable gland and a duplex LC to duplex LC connector.
| Connection: | duplex LC to duplex LC with 1 M16 cable gland |
| Material: | single-mode fiber optic , OS2 , 9/125 µm |
| Cable length: | 1.5 m |
| ECCN: | |
| País de origen: | DE |
| EAN: | |
| Peso: | 0,00 kg |
| Longitud: | 0,00 m |
| Anchura: | 0,00 m |
| Altura: | 0,00 m |