255000
ICZ-AIDA2-V45-0,2M-PUR-V1D-G
Connection cable
Connecting cable RJ-45 to M12 D-codedfa
| Number of pins: | 4 |
| Operating voltage: | max. 50 V |
| Rated current: | 1.75 A |
| Ambient temperature: | -25 ... 70 °C (-13 ... 158 °F) |
| Degree of protection: | IP65/IP67 |
| Connection: | 8-pin RJ-45, D-coded to 4-pin M12 socket |
| Material: Contacts: | CuZn |
| Material: Contact surface: | Au |
| Material: Housing: | Zinc die-casting, nickel-plated |
| Material: Body: | Zinc die-casting, nickel-plated |
| Cable: Sheath diameter: | 5.8 mm |
| Cable: Color: | green |
| Cable: Cores: | 4 x 26 AWG |
| ECCN: | |
| País de origen: | Deutschland |
| EAN: | 4050143042197 |
| Peso: | 0,13 kg |
| Longitud: | 0,00 m |
| Anchura: | 0,00 m |
| Altura: | 0,00 m |