101188257
RDLGN
| EAN (European Article Number): | 4030661448800 |
| Artikelnummer (Bestellnummer): | 101188257 |
| Product name: | RDL - Illuminated pushbutton |
| eCl@ss Nummer, Version 9.0: | 27-37-12-10 |
| Sealing type: | Membrane Lip gaskets Form seals |
| Vorschriften: | EN 60947-5-1 IEC/EN 60947-1 |
| Material of the front ring: | Aluminium |
| Colour of the operating element: | Green |
| Colour of the front ring: | Silver |
| Werkstoff des Bedienteils: | Glas |
| Werkstoff des Frontring: | Aluminium |
| Mounting flange: | Yes |
| Probing possible: | Yes |
| Fully insulated: | Yes |
| Unlocking: | without |
| Mounting: | mounting flange RLM |
| Mechanical life, minimum: | 5,000,000 Operations |
| Actuating stroke: | 4 mm |
| Actuating force, approx.: | 1.5 N |
| Tightening torque of the screw: | 2 Nm |
| Mechanische Lebensdauer, minimum: | 5.000.000 Schaltspiele |
| Diameter total: | 39.5 mm |
| Betätigungskraft, circa: | 1,5 N |
| Anzugsdrehmoment der Schraube: | 2 Nm |
| Höhe: | 11,3 mm |
| Diameter hole, with tolerance indication: | 22.3 + 0.4 mm |
| Höhe der Tastfläche: | 0,8 mm |
| Durchmesser der Tastfläche: | 28 mm |
| Durchmesser Loch: | 22,3 mm |
| Durchmesser Loch, mit Angabe der Toleranz: | 22.3 + 0.4 mm |
| Dicke der Frontplatte, minimum: | 1,5 mm |
| Switching frequency: | 1,200 /h |
| Rastermaß: | 40 x 60 mm |
| Schutzart: | IP65 |
| Umgebungstemperatur, minimum: | -25 °C |
| Umgebungstemperatur, maximum: | +75 °C |
| Schockfestigkeit: | 30 g |
| Schalthäufigkeit: | 1.200 /h |
| ECCN: | |
| Ursprungsland: | DE |
| EAN: | |
| Gewicht: | 0,05 kg |
| Länge: | 0,00 m |
| Breite: | 0,00 m |
| Höhe: | 0,00 m |