101188254
RDLRT
| Produkt-Typbezeichnung: | RDLRT |
| Artikelnummer (Bestellnummer): | 101188254 |
| EAN (European Article Number): | 4030661487007 |
| Versions: | Flush-mounted illuminated pushbutton - Front plate mounting |
| Sealing type: | Membrane Lip gaskets Form seals |
| Material of the operators: | Glass |
| Material of the front ring: | Aluminium |
| Colour of the operating element: | Red |
| Colour of the front ring: | Silver |
| Weight: | 45 g |
| Werkstoff des Frontring: | Aluminium |
| Mounting flange: | Yes |
| Farbe des Frontringes: | Silber |
| Fully insulated: | Yes |
| Beleuchtbar: | Ja |
| Befestigungsflansch: | Ja |
| Tastend möglich: | Ja |
| Vollisolation: | Ja |
| Entriegelung: | ohne |
| Tightening torque of the screw: | 2 Nm |
| Mechanische Lebensdauer, minimum: | 5.000.000 Schaltspiele |
| Betätigungshub: | 4 mm |
| Height of touch surface: | 0.8 mm |
| Diameter of touch surface: | 28 mm |
| Höhe: | 11,3 mm |
| Gesamtdurchmesser: | 39,5 mm |
| Höhe der Tastfläche: | 0,8 mm |
| Durchmesser der Tastfläche: | 28 mm |
| Spacing: | 40 x 60 mm |
| Ambient temperature, minimum: | -25 °C |
| Dicke der Frontplatte, minimum: | 1,5 mm |
| Switching frequency: | 1,200 /h |
| Rastermaß: | 40 x 60 mm |
| Schutzart: | IP65 |
| Umgebungstemperatur, minimum: | -25 °C |
| Umgebungstemperatur, maximum: | +75 °C |
| Schockfestigkeit: | 30 g |
| Schalthäufigkeit: | 1.200 /h |
| ECCN: | |
| Ursprungsland: | DE |
| EAN: | |
| Gewicht: | 0,05 kg |
| Länge: | 0,00 m |
| Breite: | 0,00 m |
| Höhe: | 0,00 m |