63452055
TwinFLASH Classic 24VDC BU
No more blind spots with the Omniview lens. DesignLOOK and ClassicLOOK provide the appropriate signal tower for your, application. Twin-Elements combine two light effects in one element. TwinFLASH combines both an LED flash and EVS flash in one element
| Height: | 59 mm |
| Diameter: | 40 mm |
| Materials: | PC |
| Dome colour: | Blue |
| Protection category: | IP66 IP69K |
| Working temperature minimum: | -30°C |
| Working temperature maximum: | +60°C |
| UL Type Rating: | Type 12 |
| Weight with packaging: | 39 g |
| Product weight: | 29 g |
| Operating voltage: | 24V |
| Operating voltage type: | DC |
| Operating voltage tolerance: | +/- 10% |
| Rated operational voltage: | 24 VDC |
| Rated operational current: | 65 mA |
| Rated inrush current: | 500 mA |
| Protection class: | Protection class 3 |
| Pollution degree: | 3 |
| Request to external PSU: | SELV/PELV |
| Light source: | LED |
| Light colour: | Blue |
| Optical signal image: | TwinFlash |
| Flash frequency: | 1 Hz |
| Service life optical: | 50,000 h maximum |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | |
| EAN: | |
| Waga: | 0,00 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |