44410075
LED Flash/Sounder BWM 32 tne 24VAC/DC RD
Application-specific sound output setting up to 120 dB. 32 tones for a diverse range of applications. 3 tones can be triggered externally. Multi-tone sounder and LED double flash can be separately triggered
| Length: | 112 mm |
| Width: | 109 mm |
| Height: | 150 mm |
| Materials: | PC PC/ABS |
| Dome colour: | Red |
| Housing colour: | Black |
| Protection category: | IP65 |
| Connection: | Screw terminals |
| cross-sectional area maximum: | 1,50mm² / 16AWG |
| Cable entry: | Membrane grommet |
| Cable entry minimum: | d = 1 mm |
| Cable entry maximum: | d = 13 mm |
| Type of fixing: | Base mounting Wall mounting |
| Working temperature minimum: | -30°C |
| Working temperature maximum: | +50°C |
| Weight with packaging: | 392 g |
| Product weight: | 322 g |
| Operating voltage: | 24V |
| Operating voltage type: | AC/DC |
| Operating voltage frequency: | 50Hz |
| Operating voltage tolerance: | +/- 10% |
| Rated operational voltage: | 24 VDC |
| Rated operational current: | 200 mA |
| Rated inrush current: | 500 mA |
| Protection class: | Protection class 2 |
| Pollution degree: | 3 |
| Light source: | LED |
| Light colour: | Red |
| Optical signal image: | Flash |
| Flash frequency: | 1 Hz |
| Flash output: | 2 J |
| Service life optical: | 50,000 h maximum |
| Volume/dB(max) at 1m distance: | 114,0 dB (A) |
| Acoustic signal image: | Multi-tone |
| Number of tones: | 32 tone |
| Acoustic service life: | 5,000 h minimum |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | |
| EAN: | |
| Waga: | 0,00 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |