10661
PAB 10 S 209
| Function: | Amplifier |
| Supply Voltage: | 10 – 30 V dc / 24 V ac |
| Number of Channels: | 1 |
| Sensing Range: | 70 m |
| Sensitivity Adjustment: | Manual |
| Output: | PNP |
| Timer: | On/Off Delay |
| Housing: | Removable screw terminals |
| Supply Voltage: | 10 - 30 V dc or 24 V ac |
| Voltage Tolerance: | +/- 10 % |
| Current Consumption: | Max. 1,7 W |
| Response Time ton / toff, Transistor: | Short range: 12 ms / 12 ms Long range: 30 ms / 30 ms |
| Output, Transistor: | 30 V dc / 100 mA |
| Alarm Output, Transistor: | PNP - 30 V dc / 100 mA |
| Test Input: | Yes |
| Power On Indicator: | Green LED |
| Output Indicator: | Yellow LED |
| Alarm Indicator: | Red / yellow LED |
| LR Sensor Failure Indicator: | Yelow LED |
| LT Sensor Failure Indicator: | Red LED |
| Signal Level Indicator: | Green LED |
| Sensor Monitor LED Drive: | Green LED on the receiver: ‘Power ON’ Yellow LED on the transmitter: PAB output activated |
| Hysteresis: | Approx. 35 % |
| Operation Frequency, Transistor: | Short range: 42 Hz Long range: 17 Hz |
| Delay Time ton / toff: | 0 – 10 sec, adjustable |
| Housing Material: | Polyamide |
| Operation Temperature: | – 10 to +50 °C |
| Storage Temperature: | – 40 to +80 °C |
| Sealing Class: | IP 40 |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | |
| EAN: | |
| Waga: | 0,00 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |