200871
V11-W-2M-PUR-V3-GM
Connection cable
Connection cable, M12 to M8, PUR cable, 3-pinfa
| Number of pins: | 3 |
| Connection 1: | socket |
| Construction type 1: | right angle |
| Threading 1: | M12 |
| Connection 2: | Male connector |
| Construction type 2: | straight |
| Threading 2: | M12 |
| Operating voltage: | max. 60 V AC/DC |
| Operating current: | max. 3 A |
| Volume resistance: | < 5 mΩ |
| Ambient temperature: | cable, fixed: -40 ... 80 °C (-40 ... 176 °F) cable, flexing: -20 ... 80 °C (-4 ... 176 °F) |
| Pollution degree: | 3 |
| Contact elements: | spring-loaded contact socket |
| Pin diameter: | 1 mm |
| Degree of protection: | IP67 |
| Material: Contacts: | CuSn / Au |
| Material: Contact surface: | Au |
| Material: Body: | TPU, black |
| Material: Cable: | PUR |
| Material: Slotted nut: | Diecast zinc |
| Material: Sleeve connector: | Diecast zinc |
| Material: Core insulation: | PP |
| Cable: | fine-strand, flexible |
| Material: Sheath diameter: | ∅ 4.3 mm |
| Material: Bending radius: | > 15 x cable diameter, moving > 8 x cable diameter, fixed |
| Material: Color: | grey |
| Material: Number of cores: | 3 |
| Material: Core cross-section: | 0.25 mm2 |
| Material: Conductor construction: | 14 x 0.15 mm ∅ |
| Material: Length: | 2 m |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | HU |
| EAN: | |
| Waga: | 0,00 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |