50136275
KY-S-SDD-25A25A24A-100-P1-X01
KY-S-SDD-25A25A24A-100-P1-X01 - Interconnection cable
| Type of connection: | Connector |
| Thread size: | M12 |
| Type: | Male |
| Handle body material: | PUR |
| No. of pins: | 5 -pin |
| Encoding: | A-coded |
| Version: | Axial |
| Type of connection: | Connector |
| Thread size: | M12 |
| Type: | Female |
| Handle body material: | PUR |
| No. of pins: | 5 -pin |
| Encoding: | A-coded |
| Version: | Axial |
| Type of connection: | Connector |
| Thread size: | M12 |
| Type: | Female |
| Handle body material: | PUR |
| No. of pins: | 5 -pin |
| Encoding: | A-coded |
| Version: | Axial |
| Handle body color: | Black |
| Bridged: | Pin 1 Pin 4 |
| Number of conductors: | 4 Piece(s) |
| Sheathing color: | Black |
| Shielded: | Yes |
| Silicone-free: | Yes |
| Cable design: | Distribution cable |
| Cable length: | 500 mm |
| Cable length fork 1: | 750 mm |
| Cable length fork 2: | 10,000 mm |
| Sheathing material: | PUR |
| Wire insulation: | PP |
| Suitability for drag chains: | Yes |
| Traverse rate: | Max. 3.3 m/s with horiz. traverse path of 5m and and max. acceleration of 5m/s² |
| Properties of the outer sheathing: | Free of CFC, cadmium, silicone, halogen and lead, matt, low-adhesion, abrasion-resistant, easily machine-processable |
| Resistance of the outer sheathing: | Hydrolysis and microbe resistant, good oil, gasoline and chemical resistance in accordance with VDE 0472 part 803 test B, flame retardant in accordance with UL 1581 VW1 / CSA FT1 / IEC 60332-1, IEC 60332-2-2 |
| Torsion suitability: | ±30° / m (max. 2 mio. cycles with 35 cycles / min) |
| Width across flats: | 13 mm |
| Bending cycles: | 5,000,000 Piece(s) |
| Bending radius, flexible laying, min.: | Min. 10 x cable diameter |
| Bending radius, stationary laying, min.: | Min. 5 x cable diameter |
| Ambient temperature, operation: | -25 ... 80 °C |
| Degree of protection: | IP 67 |
| Customs tariff number: | 85444290 |
| eCl@ss 8.0: | 27279218 |
| eCl@ss 9.0: | 27060311 |
| ETIM 5.0: | EC001855 |
| ETIM 6.0: | EC001855 |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | Deutschland |
| EAN: | |
| Waga: | 0,47 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |