50130472
C3-V1-B-P0-SGSOSR-K1
C3-V1-B-P0-SGSOSR-K1 - Signaling column
Signalgebung: optisch; Versorgungsspannung: 24 V, AC/DC; Stromaufnahme, max.: 90 mA; Anschluss: Leitung, 4 -adrig, 1.000 mm; Bauform: zylindrisch; Durchmesser: 30 mm; Leuchtmittel: LED/24V; Kalottenmodule: 3 Stück vorkonfektioniert; Signalbild: Dauerlicht; Abstrahlwinkel: 360°; Modulfarben (aufsteigend): grün, orange, rot; Umgebungstemperatur: -25 ... 50 °C; Schutzart: IP 65
| Series: | C3 |
| Type of signaling: | Optical |
| Life expectancy: | > 100,000 h |
| Supply voltage UB: | 24 V, AC/DC, 10 % |
| Current consumption, max.: | 90 mA |
| Number of connections: | 1 Piece(s) |
| Function: | Voltage supply |
| Type of connection: | Cable |
| Cable length: | 1,000 mm |
| Number of conductors: | 4 -wire |
| Design: | Cylindrical |
| Dimension (Ø x L): | 30 mm x 298 mm |
| Housing material: | Plastic, PC |
| Housing color: | Black |
| Type of fastening, at system: | Screw type / horizontal |
| Type of illuminant: | LED/24V |
| Lens modules: | 3 pieces, ready-made |
| Signal image: | Continuous light |
| Angle of radiation: | 360° |
| Sequence of the modules (ascending): | Green, orange, red |
| Degree of protection: | IP 65 |
| Certifications: | c UL US |
| Customs tariff number: | 85318070 |
| eCl@ss 8.0: | 27371230 |
| eCl@ss 9.0: | 27371230 |
| ETIM 5.0: | EC001042 |
| ETIM 6.0: | EC001042 |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | Österreich |
| EAN: | |
| Waga: | 0,30 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |