50127723
CR55M2/UB-1800-S6
CR55M2/UB-1800-S6 - Stationary bar code reader
| Series: | CR55 |
| Code types, readable: | Codabar, 2/5 Interleaved, Code 128, Code 39, Code 93, EAN 128, EAN 8/13, EAN/UPC, GS1 Databar, UPC |
| Scanning rate, typical: | 330 scans/s |
| Reading distance: | 40 ... 250 mm |
| Light source: | LED, Red |
| Modulus size: | 0.1 ... 0.5 mm |
| Reading method: | Line scanner |
| Beam deflection: | Via prism |
| Light beam exit: | Front |
| Supply voltage UB: | 4.5 ... 5.5 V, DC |
| Current consumption, max.: | 120 mA |
| Number of digital switching outputs: | 1 Piece(s) |
| Function: | DATA VALID |
| Type: | USB |
| Function: | Process |
| Type: | USB |
| Function: | Configuration via software |
| Number of connections: | 1 Piece(s) |
| Function: | Data interface, Signal IN, Signal OUT, Voltage supply |
| Type of connection: | Cable with USB-connector |
| Cable length: | 1,800 mm |
| Connector type: | USB 2.0 Standard-A |
| Design: | Cubic |
| Dimension (W x H x L): | 31 mm x 18.3 mm x 45.5 mm |
| Housing material: | Metal, Diecast aluminum |
| Lens cover material: | Plastic / PMMA |
| Housing color: | Red, Silver |
| Type of fastening: | Fastening thread |
| Type of display: | LED |
| Number of LEDs: | 2 Piece(s) |
| Type of configuration: | Software |
| Ambient temperature, operation: | 0 ... 50 °C |
| Ambient temperature, storage: | -20 ... 60 °C |
| Relative humidity (non-condensing): | 5 ... 95 % |
| Certifications: | cUR us |
| Customs tariff number: | 84719000 |
| eCl@ss 8.0: | 27280102 |
| eCl@ss 9.0: | 27280102 |
| ETIM 5.0: | EC002550 |
| ETIM 6.0: | EC002550 |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | China |
| EAN: | |
| Waga: | 0,10 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |