50117534
LSIS 223 M5M-R1
LSIS 223 M5M-R1 - Stationary 2D-code reader
| Series: | LSIS 22x |
| Software functions: | Reading of 2D codes, Reading of 1D codes |
| Code types, readable: | 2/5 Interleaved, Aztec, Codabar, Codablock, Code 128, Code 39, Code 93, Composite Codes, Data Matrix Code, EAN 128, EAN 8/13, EAN Addendum, GS1 Databar, GS1 Databar Expanded, GS1 Databar Limited, GS1 Databar Omnidirectional, GS1 Databar Stacked, GS1 Databar Truncated, Maxicode, Micro PDF, Micro QR, PDF417, QR code, UPC |
| Reading distance: | 50 ... 330 mm |
| Camera resolution, horizontal: | 844 px |
| Camera resolution, vertical: | 640 px |
| Modulus size: | 0.127 ... 1 mm |
| Protective circuit: | Short circuit protected, Overvoltage protection, Polarity reversal protection |
| Supply voltage UB: | 4.75 ... 5.25 V, DC |
| Current consumption, max.: | 500 mA |
| Number of digital switching inputs: | 1 Piece(s) |
| Voltage type: | DC |
| Switching voltage: | VIN |
| Number of digital switching outputs: | 1 Piece(s) |
| Voltage type: | DC |
| Switching voltage: | VIN |
| Type: | USB |
| Function: | Process |
| Specification: | USB 2.0 |
| Operating mode: | COM port emulation, Keyboard emulation |
| Number of connections: | 1 Piece(s) |
| Function: | Data interface, Configuration interface, Service interface |
| Type of connection: | Connector |
| Thread size: | M12 |
| Type: | Male |
| Material: | Metal |
| No. of pins: | 8 -pin |
| Encoding: | A-coded |
| Design: | Cubic |
| Dimension (W x H x L): | 40 mm x 32 mm x 47 mm |
| Housing material: | Metal, Diecast zinc |
| Lens cover material: | Glass |
| Net weight: | 130 g |
| Housing color: | Red, Gray |
| Type of fastening: | Fastening thread, Dovetail grooves |
| Type of display: | LED |
| Number of LEDs: | 2 Piece(s) |
| Operational controls: | Trigger button |
| Function of the operational control: | Trigger |
| Ambient temperature, operation: | 0 ... 40 °C |
| Ambient temperature, storage: | -20 ... 70 °C |
| Relative humidity (non-condensing): | 0 ... 90 % |
| Degree of protection: | IP 65 |
| Protection class: | III |
| Certifications: | c UL US |
| Customs tariff number: | 84719000 |
| eCl@ss 8.0: | 27280103 |
| eCl@ss 9.0: | 27280103 |
| ETIM 5.0: | EC002999 |
| ETIM 6.0: | EC002999 |
| ECCN: | |
| Kraj pochodzenia: | Deutschland |
| EAN: | |
| Waga: | 0,18 kg |
| Długość: | 0,00 m |
| Szerokość: | 0,00 m |
| Wysokość: | 0,00 m |